szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Három független országgyűlési képviselő, Hadházy Ákos, Szél Bernadett és Szabó Szabolcs momentumos jelöltként indulhat a 2022-es parlamenti választáson.

Közös sajtótájékoztató tart csütörtökön a Momentum elnöke és Hadházy Ákos, Szél Bernadett valamint Szabó Szabolcs (a Tisztességgel és Bátorsággal Magyarországért Szövetség tagjai), ahol a hvg.hu információi szerint együttműködésük formalizálását jelentik be.

Arról ellentmondásosak az információk, hogy ez szövetségkötést jelent, vagy azt, hogy a képviselők belépnek a pártba –mindkét verziót hallottuk –, de Hadházy, Szél és Szabó a Momentum minden jel szerint a Momentum jelöltje lesz a 2022-es parlamenti választáson. Illetve első körben az előválasztáson, amennyiben azt mindenhol megtartják, vagy a politikusok olyan körzetben indulnak, ahol ez indokolt. Szabó 2018-ban egyéniben nyert Csepelen.

Az ötlet nem új: Fekete-Győr András egy éve arról beszélt, reméli, hogy 2022-től egy politikai közösségben folytatják Botka Lászlóval – aki akkortájt lépett ki az MSZP-ből –, Hadházyval és Széllel. Akkor is elég tágak voltak a lehetőségek: ez jelenthetett volna közös frakciót, vagy azt, hogy a felsorolt politikusok belépnek a Momentumba.

Jöhet egy új politikai közösség 2022-re?

Fekete-Győr András Momentum elnök azt is el tudja képzelni, hogy egy pártban dolgozzon Botka Lászlóval, Szél Bernadettel és Hadházy Ákossal.

Az összeállást az is indokolhatja, hogy az ellenzék 2022-ben minden egyéni választókerületben egy közös jelöltet akar állítani, és a jelöltállításról szóló tárgyalásokon tudomásunk szerint felvetődött, hogy csak párttagok induljanak.

Fekő Ádám Itthon

Az ellenzék életét nehezíti, a csalást megkönnyíti a választási törvény módosítása

Orbán már a saját maga által, saját magának írt választási rendszerben sem érzi biztonságban magát - mondják az ellenzéki pártok, miután a kormány egy kedd éjjel benyújtott tervezettel nyúlna bele a választási törvénybe, jelentősen átalakítva a listaállítás feltételeit. A hivatalos indoklás szerint a kamupártok ellen lépnek fel "óvatosan", viszont bekavarhatnak az ellenzéki egyeztetésbe. Török Gábor politikai elemző szerint ez színtiszta hatalomtechnikai trükközés, a Political Capital szerint lehet, hogy ez a módosítás még csak az első lépés. A Kutyapárt került a legnehezebb helyzetbe.