szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A „Magyarország többé nem demokrácia” című anyagnál csak a járványhoz kapcsolódó írások érdekelték jobban az olvasókat 2020-ban.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Összeszedte 20 legtöbbször kattintott cikkét a Politico, a világ egyik legismertebb politikai híroldala. Nem meglepő módon náluk is a koronavírus-járványról szóló írások voltak a leginkább olvasottak, a top 20-ba került anyagok közül 15 ahhoz kapcsolódott.

A maradék öt közül pedig egy Magyarországról szóló hír – a Freedom House demokráciariportjának szemléje – érdekelte leginkább az olvasókat. A Magyarország többé már nem demokrácia: jelentés című cikk összességében a hatodik legolvasottabb volt az oldalon 2020-ban.

Ahogy a hvg.hu is megírta, a Freedom House szerint Magyarország 2019-ben átcsúszott az úgynevezett félig szilárd demokráciák közül a hibrid rezsimek közé. A szervezet meghatározása szerint ezek olyan rendszerek, amelyekben tartanak ugyan választásokat, de törékenyek a demokratikus intézmények, és alapvető kihívások elé állítják a politikai és polgári szabadságjogokat.

Freedom House: Magyarország lecsúszott a hibrid rezsimek közé

Pár év alatt két kategóriát zuhant Magyarország, 2015 előtt még a szilárd demokráciák közé soroltak minket.

A maradék négy írás, amely nem a járványról szólt, de nagyon sokan olvasták, a következő volt:

  • Merkel visszautasította Trump meghívását a G7-csúcsra (9. hely)
  • Tartózkodási kártyát kapnak a britek az EU területén (15. hely)
  • Brexit: Megmagyarázzuk, hogy mi történt (szeptemberben) és mi várható (16. hely)
  • Kilenc dolog, amit Anthony Blinkenről, az Egyesült Államok leendő külügyminiszteréről tudni érdemes (17. hely)

(via 444.hu)

EUrologus EUrologus

Megszavazta az Európai Parlament a jogállamisági mechanizmust

Az Európai Parlamentben ismét elhangzott, hogy már január 1-jétől vizsgálni fogják a gyanús eseteket. A parlamenti állásfoglalás felhívta a figyelmet arra, hogy a rendelkezések akkor is alkalmazhatók, ha az alapvető jogok "rendszerszintűen sérülnek és ennek hatása van – vagy hatása lehet – az uniós források kezelésére".