szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A két bringás felkelt és folytatta, majd az első és második helyen ért célba.

A France 3 tévécsatorna kamerái vették fel azt a szerencsétlen pillanatot, amikor a francia U19-es kerékpáros bajnokságon a Auvergne-Rhône-Alpes csapat autója véletlenül két versenyzőt is kiütött a viadalból egy időre.

Az egyik versenyző, Célia Géry (Auvergne-Rhône-Alpes) éppen a csapatvezetőjével beszélt, aki figyelmetlenségből az előtte haladó bringás, Amandine Muller (Grand-Est) hátsó kerekének ütközött.

A versenyző elesett, de szerencsére a kocsi nem hajtott át rajta, a mögötte érkező Géry átesett a versenyzőtársán.

France 3 Alsace on Twitter: “Amandine Muller (Grand Est) et Célia Gery (Auvergne-Rhône-Alpes) ont été accidentellement heurtées par le véhicule de l’équipe Auvergne-Rhône-Alpes, au 31ᵉ kilomètre de la course féminine U19 des championnats de cyclisme de l’avenir 2024https://t.co/tQH29yyWZk pic.twitter.com/7LHxwEACmO / Twitter”

Óriási szerencséjük volt, hogy nem sérültek meg komolyabban, és végül mindketten folytathatták a versenyt, amelyet ráadásul az első két helyen fejeztek be: Géry győzött, Muller futott be másodikként.

A gázoló csapatvezető azt mondta, az eset elvette tőle a győzelem örömét, de még rosszabbul érezné magát, ha Muller nem lett volna második. „Nem tudok eléggé bocsánatot kérni mindkettőjüktől” – tette hozzá.