T. R.
T. R.
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Mindenről lehet beszélni az elmúlt száz évből, csak egyenletes és nyugodt fejlődésről nem. Ez a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja.

Most jelent meg a „Mindennapi történeteink” című, társadalomtörténeti tanulmánykötet. A 15 tanulmány többek között a nemzeti azonosságtudat második világháború utáni változásaival, az államszocialista korszak „szocialista összeköttetéseivel,“ korrupciós technikáival, a tisztálkodási szokásokkal, a generációs átalakulásokkal és stratégiákkal, a nők társadalmi helyzetével, a szexualitással, a fogyasztással, az 1945 utáni gazdagsággal és a vagyonosodással, valamint a munka és a munkásság világának történeti változásaival foglalkozik.

A Fülke vendége ezen a héten Valuch Tibor történész, az Eszterházy Károly Egyetem professzora, az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpontjához tartozó Politikatudományi Intézet tudományos tanácsadója.

A fenti témákról, Kádár Jánosról, Trianonról és a rendszerváltásról beszélgettünk elsősorban. Kiderül az adásból az is, hogy létezik-e még bal-jobb szembenállás, értelmezhető-e a liberális-konzervatív ellentét, valamint az is, hogy van-e munkásság.

Utóbbira a rövid válasz az, hogy:

nincs.

Valuch Tibor
Tóth András

Adásunkat itt hallgathatja meg:

 

Kiemelt kép: Fortepan / 1971. Magyarország, Monor az Új Élet Tsz sárgarépaföldje, Csévről, Péteriből, Mendéről érkezett munkásokkal; képszám: 142351