Sokkal több a gyilkosság az Egyesült Államokban, mert a radikális baloldal zavargásai miatt meggyengült a rendőrség

Tüntetés, zavargás, George Floyd, 2020, USA, Egyesült Államok
New Yorkers protest the death of George Floyd on June 4, 2020 in New York City, United States and perform an act against racism and residence walking across the city during a curfew applied in the city from 8 pm-5am, causing arrests by the NYPD. George Floyd, an unarmed black man, died on May 25 after being detained by a white policeman during his arrest in Minnesota, which sparked protests across the country.
Vágólapra másolva!
Chicagóban 60 éve nem volt annyi gyilkosság, mint most, mert a rendőrök a radikális baloldal zavargásaival kénytelenek foglalkozni - írja a Fox News. Ennek ellenére a Soros Györgyhöz köthető Black Lives Matters több nagyvárosban, így már New Yorkban is meg akarja szüntetni a rendőrséget - erről a V4NA nemzetközi hírügynökség számolt be. 
Vágólapra másolva!

Több amerikai nagyvárosban komoly gondot okoz, hogy emberek ezrei fosztogatnak boltokat, gyújtogatnak a George Floyd halála után kitört zavargásokban. Május végére kiderült, hogy a sorozatos rendbontások miatt drasztikusan romlott Chicago közbiztonsága, 30 éves gyilkossági és 52 éves gyújtogatási rekord dőlt meg.

Csak május utolsó napján 18 embert gyilkoltak meg, a hónap utolsó hétvégéjén, a háromnapos ünnepen 85 embert lőttek meg, 25-en haltak meg összesen. A gyilkosságok feketék által lakott negyedekben történtek, helyi bandák és bűnözők állnak mögötte, az áldozatok között diákok és munkások is vannak.

1961-ben volt utoljára ennél több gyilkosság egyetlen nap Chicagóban, azóta 1991. augusztus 4-én jegyezték fel a legtöbb emberölést, amikor 13 embert öltek meg, vagyis nem is kicsivel dőlt meg a csúcs. Ugyanezen a május végi napon egyetlen éjszaka több mint 80 gyújtogatáshoz kellett kivonulniuk a rendőröknek, ez több, mint az 1968-as zavargásoknál.

65 ezer hívást fogadtak

A rendőrség nagy figyelmet fordít a zavargásokra, emiatt nem marad idő az utcák védelmére, a bűnbandák figyelésére.

Május 31-én a segélyhívó vonalakra is sokkal több bejelentés érkezett, 15 ezer helyett 65 ezer hívást fogadtak a 911 helyi központjában.

Az Egyesült Államok harmadik legnépesebb városának gyilkossági rátája mindig is magas volt.

New Yorkban is felszámolnák a rendőrséget

Időközben kiderült, hogy New Yorkban ugyanúgy fel fogják festeni az utcára a Black Lives Matter (BLM) mozgalom nevét, mint az Washingtonban történt, a Fehér Házhoz közel. A BLM szerint a gesztus látványos, de ennél többet követelnek.

Azt akarják, hogy szűnjön meg a rendőrség.

A zavargás egyik résztvevőjét veszik őrizetbe a rendőrök New Yorkban június 4-én, a kijárási tilalom alatt Forrás: Brazil Photo Press via AFP/Vanessa Carvalho/Vanessa Carvalho

Ideje volt a városnak valamit tennie, amivel elismeri a Black Lives Matter erejét, mondta Bill de Blasio, a város demokrata polgármestere, akinek lánya maga is részt vett a zavargásokban, és őrizetbe is vették rövid időre. Bejelentette, hogy New York minden kerületében elneveznek egy-egy főutcát a Black Lives Matterről, és Washington DC mintájára, az utcára felfestik az erőszakos mozgalom nevét - írta a V4NA nemzetközi hírügynökség.

Utcákra festik a mozgalom nevét Forrás: Hans Lucas via AFP/Estelle Ruiz / Hans Lucas/Estelle Ruiz

Hiába hízeleg azonban De Blasio a radikális baloldalnak, már az ő távozását is követelik.

Hétfő este sok százan vették körül de Blasio rezidenciáját, a polgármester azonnali lemondását követelve, az utcák elnevezéséről szóló nyilatkozata erre volt válasz.

A hétfő esti akció egy hat évvel ezelőtti esemény miatt történt. Akkor egy Eric Garner nevű afroamerikai vesztette életét. Garner cigit árult a városban, és a rendőr Daniel Pantaleo ugyanolyan fojtófogással vitte a földre, mint az George Floyd esetben történt. Garner is meghalt.