Dráma Zalaegerszegen: paksi vezetés, ZTE-fordítás, végül iksz

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)
Vágólapra másolva!
2020.06.13. 20:44
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Zalaegerszeg fordulatos mérkőzésen hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a Pakssal.
Bobál Gergely brillírozott, de döntetlennel zárult a meccs (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Bobál Gergely brillírozott, de döntetlennel zárult a meccs (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

ZTE–Paks 3–3 (Bobál G. 33., 61., Szélpál 50. – öngól, ill. Könyves 12., Böde 79. – 11-esből, Balogh B. 92.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2644 néző. Vezette: Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ha zalaegerszegi és paksi szempontból nem is a legjobb, de mindenképpen kedvező eredmény született a mérkőzés előtt néhány perccel véget érő Debrecen–Puskás Akadémia bajnokin (1–1). A kiesés elkerülésére hajtó csapatok közül így a Loki maradt kieső helyen, ugyanakkor a ZTE FC és a Paksi FC is csak győzelem esetén kerülhetett volna lépéselőnybe riválisaival szemben. Ráadásul a hazaiaknak talán fontosabb volt a három pont megszerzése, mivel a Paks sorsolása könnyebbnek tűnik: a hátralévő négy fordulóban a már kieső Kaposvárral, a Puskás Akadémiával, a Diósgyőrrel és az utolsó fordulóban a Debrecennel játszik. A Zalaegerszeg ugyanakkor a Kisvárdával, a Bp. Honvéddal, az Újpesttel és a Mol Fehérvárral méri össze az erejét.

Az előzményekhez hozzátartozik, hogy a bemelegítésnél megsérült Zoran Lesjak, a horvát légiós helyett Bedi Bence került a zalai kezdőcsapatba.A tétnek megfelelően nagy elánnal kezdtek a csapatok, de a vendégek sokkal gyorsabban, pontosabban és tetszetősebben futballoztak, s bár Böde Dániel a 9. percben még elrontotta a ziccert, Könyves Norbert három perccel később már nem hibázott.

A gyors vezetés birtokában a vendégek vissza is húzódtak saját térfelükre, csak Böde helyezkedett kiugrásra készen a felezővonal környékén. Az így mezőnyfölénybe kerülő ZTE FC azonban érezhetően idegesen futballozott, minél gyorsabban egyenlíteni akart, de jobbára középen próbálkozott – eredménytelenül. Végül egy jobb oldali akció végén egyenlített (1–1), a feszültség azonban továbbra is szinte tapintható volt a hazaiaknál: nagy hibákat követtek el, amelyekből a Paks ismét vezetést szerezhetett volna.

A második félidő elején Bobál Gergely százméteres síkfutókat megszégyenítő sprintet vágott ki, tette mindezt örömmámorban, mert néhány másodperccel korábban csapata átvette a vezetést. Bőle Lukács szabadrúgása után a támadó próbált fejelni, de végül a paksi Szélpál Norbertről került a paksiak kapujába a labda. Mindenesetre a zalai csatár magáénak érezte a találatot, s ennek megfelelően örült is a vezetésnek.Bár a ZTE vezetett, amióta Márton Gábor a vezetőedző, talán még nem játszott ennyire idegesen, ugyanakkor megszenvedett és megküzdött minden egyes labdáért, minden szabad területért, s nem mellékesen bő egy óra után Bobál Gergely kétgólosra növelte a hazaiak előnyét.

A paksiak azonban nem estek kétségbe, igaz, sokkal jobban kitámadtak, s ennek megfelelően a kék-fehérek egyre felszabadultabban, és egyre több kontratámadást vezetve futballozhattak. Ekkor már nyoma sem volt idegeskedésnek, a játékosok mozdulatain és szerelési kísérletein is látszott a magabiztosság. A hajrában Andó-Szabó Sándor és Káprály Mihály kommunikációs bakiját követően a Paks mégis tizenegyeshez jutott, s Böde Dániel ismét szorossá tette a mérkőzést.

Az utolsó percekben aztán Balogh Balázs kiegyenlített, és ezzel döntetlennel zárult a meccs. Ez az eredmény egyik csapatnak sem jó. 3–3