Loki-siker a gólgazdag rangadón, hátrányból nyert a Vasas és a Csákvár – ez történt az NB II-ben

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
Vágólapra másolva!
2020.12.06. 22:00
null
Itt ugyan Mészáros Áron, a dorogiak csapatkapitánya viszi el a labdát, a meccset viszont fölényesen a Pécs nyerte (Fotó: Árvai Károly)
Kilenc mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó NB II előrehozott első tavaszi fordulójában. A 20. játéknap délutáni programjában a hosszú ideje veretlen Pécsi MFC idegenben kiütötte a több mint 60 percet tíz emberrel játszó Dorogot, míg a Csákvár a hajrában szerzett góllal verte meg a Gyirmótot. A DEAC legyőzte a Soroksárt, a Békéscsaba négyet vágott a Szegednek, míg a Szpari nem bírt a Kaposvárral. Kora este a Vasas a hajrában fordított és győzött a Kazincbarcika otthonában, majd a forduló rangadóján az éllovas Loki gólgazdag meccsen 4–3-ra győzte le a második helyezett Budaörsöt, ezzel megerősítette vezető pozícióját.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–DEBRECENI VSC 3–4 (2–2)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Aradi József, Kulman Tamás)
BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Fényes, Zeke – Molnár Cs., Petneházi, Nyári, Sajbán Miklós (Petró, 85.) – Halmai Á. (Csiki, a szünetben), Pethő (Molnár T., 65.). Vezetőedző: Márkus Tibor
DVSC: Gróf – Kinyik, Szatmári Cs., Pávkovics – Baráth P., Szécsi (Sós, 89.) – Ferenczi J. (Korhut, 89.), Bódi, Dzsudzsák (Haris, 79.) – Tischler (Bárány, 60.), Bévárdi (Bényei B., 89.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Pethő (1–0) a 6., Szécsi (1–1) a 7., Nyári (2–1) a 17., Bódi (2–2 – 11-esből) a 66., Bódi (2–3) a 66., Csiki (3–3) a 76., Szatmári Cs. (3–4) a 78. percben
MESTERMÉRLEG
Márkus Tibor
: – A gólok számát tekintve jók vagyunk. Szórakoztató mérkőzést játszottunk, felvállaltuk a támadójátékot, de nem sikerült pontot szerezni vele.
Kondás Elemér: – Kár, hogy a helyszínen nem követhették figyelemmel a szurkolóink ezt a szórakoztató összecsapást. Mindkét csapat szép gólokat szerzett. Jó ritmusban játszottunk, összességében megérdemeltük a három pontot.

KAZINCBARCIKAI SC–VASAS FC 1–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika
, zárt kapuk mögött. Vezette: Derdák Marcell (Máyer Gábor, Ország Péter)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik (Iszák, 83.), Dávid, Oltean, Farkas A. – Borbély B. (Mikló, 65.), Németh T. – Korbély, Toma, Kovác (Bereczki D., 90+3.) – Kelemen (Oldal, 83.). Megbízott vezetőedző: Kriston István
VASAS: Jova – Terbe (Kilyén, 79.), Otigba, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. S., Pátkai – Kovács M. (Szatmári L., 79.), Radó (Vernes, 64.), Balajti (Pekár, 73.) – Feczesin. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kovác (1–0) a 60., Vernes (1–1) a 87., Otigba (1–2) a 90+2. percben
Kriston István
: – Megmutatkozott a labdarúgás nagy és súlyos igazságtalansága, sajnálatos módon képesek voltunk az utolsó percekben elbukni egy szinte már megnyert találkozót. Semmiképpen nem érdemeltünk vereséget!
Schindler Szabolcs: – Nagyon jól játszó, agresszív és fegyelmezett ellenféllel kerültünk szembe. A támadásaink befejezése sokáig akadozott, magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de amikor ritmust váltottunk, bekövetkezett a várva várt fordulat. Az utolsó tíz perchez gratulálok játékosaimnak, de sok az okulni való is.

DOROGI FC–PÉCSI MFC 0–4 (0–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog
, zárt kapuk mögött. Vezette: Rusz Márton (Horváth Zoltán, Berényi Ákos)
DOROG: Mursits – Beke (Nagyházi, 22.), Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Girsik (Zuigeber, 78.), Lénárth, Tóth B., Csillag (Szerencsi, 69.) – Beliczky (Zabari, 78.), Mészáros Á. (Berkó, 78.) Vezetőedző: Fenyvesi László
PÉCS: Helesfay – Sági (Németh M., 62.), Preklet, Króner, Katona L. – Grabant B. (Óvári, 62.), Futó, Bartha L., Hegedűs M. (Bischoff, 77.) – Kónya D. (Bajner, 70.), Geiger (Bohata, 70.)
Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Hegedűs M. (0–1) a 26., Hegedűs M. (0–2) a 35., Geiger (0–3) a 45., Grabant B. (0–4) a 62. percben
Kiállítva: Rjasko a 26. percben
Fenyvesi László:
– A kiállításnál megítélt szabadrúgást értékesítette a vendégcsapat, és ezzel el is döntötte a mérkőzést. Később is több egyéni hibát követtünk el, nem tudtunk ellenállni a pécsi együttesnek. A látottak alapján a vendégek ekkora különbséggel is megérdemelten nyertek.
Vas László: – Mindenképpen győzni szerettünk volna Dorogon, s ennek megfelelően kezdtünk, játékosaim folyamatos nyomás alatt tartották a dorogi együttest. Jól játszottunk, s remélem, a győzelem fényében újult erővel készülünk majd a tavaszi folytatásra.

ETO FC GYŐR–FC AJKA 3–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr
, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez (Fejes A., 79.) – Bagi, Kiss M. – Sipőcz (Vaskeba, a szünetben), Berki (Szalka M., 74.), Májer (Erdei M. , 69.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
AJKA: Horváth T. – Görgényi (Szűcs K., 64.), Heffler T., Tar, Tóth G. – Kenderes, Szekér (Nagy I., a szünetben) – Rétyi (Zamostny, a szünetben), Irimiás (Zvara, 85.), Csizmadia Z. (Présinger, 61.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Priskin (1–0) a 21., Lipták (2–0) az 50., Kiss M. (3–0) az 57., Nagy M. K. (3–1) a 73. percben
Csató Sándor:
– Küzdelmes mérkőzés volt, fegyelmezett, zárt ajkai védekezést törtünk fel három szép góllal. A végén kiengedtünk, de az akkori kapkodás ellenére a győzelmünkhöz nem fért kétség.
Kis Károly: – Az akarással ezúttal sem volt gond, de ránk ezidáig nem jellemző hibákat követtünk el. Próbáltunk a hajrában is javítani, de játékban sem tudtuk folytatni az elmúlt időszak sorozatát.

SZENTLŐRINC SE–SZOLNOKI MÁV FC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Szentlőrinc, zárt kapuk mögött. Vezette: Görög Márió (Becséri Gergely, Hofbauer Roland)
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes B., Nagy B. – Hleba, Lehoczky – Kovács D. (Sili, 53.), Cenaj (Nikics, 65.), Harsányi T. – Torvund (Kondor, 84.). Vezetőedző: Marián Sluka
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Kónya M., Rokszin (Berdó, 61.) – Csirmaz, Tisza K., Kurdics (Iván, 92.) – Novák. Vezetőedző: Csábi József
Kiállítva: Novák a 76., Csábi a 78. percben
Marián Sluka
: – Másodszor játszottunk végre hazai pályán, szereztünk is egy pontot. Megint csapatként küzdöttünk, a vendégeknek helyzetet sem sikerült kialakítaniuk. A Szolnokot is a masszív védekezés jellemzi, és mindkét oldalon ennek szervezettségét láthattuk. Támadásainkban hiányoztak azok az extrák, amelyek három pontot hozhattak volna.
Csábi József: – Nézhetetlen, brusztolós meccs volt, egyik csapat sem érdemelt győzelmet.

DEBRECENI EAC–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen
, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Tibor (Bede Tamás, Belicza Bence)
DEAC: Tóth D. – Nagy Z., Soltész J., Belényesi Cs., Orosz Marcell – Spitzmüller – Kiss B. (Burai, 77), Nikitscher, Nagy K. (Urbin, 93.), Sándor T. (Papp F., 87.) – Székely D. (Rezes, 87.). Vezetőedző: Sándor Tamás
SOROKSÁR: Varga Á. – Bene, Takács Zs., Valencsik, Gárdos – Derekas, Huszák – Orosz Márk (Erdélyi L., 73.), Csernik, Hudák M. (Szerető, 52.) – Lovrencsics B. Megbízott edző: Dejan Milovanovics
Gólszerző: Nikitscher (1–0) a 67. percben
Sándor Tamás
: – Összeszedetten, jól futballoztak játékosaim, védekezésben végig koncentráltunk, s a meccs végén növelhettük volna előnyünket. Most sajnálhatjuk azokat a meccseket, amelyeket az utolsó percekben veszítettünk el.
Dejan Milovanovics: – A csapat sokat tett a győzelemért, de egy szöglet után kapott gól megpecsételte a sorsunkat.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 4–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba,
zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Imre (Kovács II Gábor, Kovács Gábor)
BÉKÉSCSABA: Uram – Farkas M., Bora, Nagy S., Mészáros M. (Máris, 54.) – Horváth P., Király P. (Kovács Á., 80.), Szabó P. (Fazekas, 92.), Babinyecz – Lukács R. (Paudits, 54.), Pantovics (Gránicz, 54.). Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZEGED: Varga B. – Ódor, Moga, Deák I., Pejovics – Germán, Oláh G., Simon Á (Takács T., 78.) – Dobos Á., Grumics (Gajdos, 68.), Gréczi M. (Varga Sz., 62.). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Lukács R. (11-esből, 1–0) a 11., Oláh G. (1–1) az 50., Gránicz (11-esből, 2–1) a 60., Gránicz (3–1) a 88., Paudits (4–1) a 90. percben
Preisinger Sándor
: – Fizikailag lépkedtünk előre, de még nem értük a betegségek előtti szintet. Aki a pályán volt, hatvan percig nagyon jól játszott, a cserék pedig sokat tettek hozzá a mérkőzéshez. Mindenki sokat tesz azért, hogy a hajunknál fogva húzzuk ki magunkat a gödörből.
Dobos Barna: – Amire készültünk, nem valósítottuk meg az első harminc percben, de utána felvettük a kesztyűt. A második félidőben szerkezetet váltottunk, jól is futballoztunk, aztán jött a tizenegyes, ami téves ítélet volt. Hátrányban kinyíltunk, mert támadni akartunk, de a védelmünk nem tudta megoldani feladatát.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza
, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Gábor (Csatári Tibor, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Fodor F. (Farkas A., 67.), Papucsek, Jánvári – Végső, Szabó B. – Györgyi (Gyurján B., 72.), Kártik (Pataki B., 87.), Hamed – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur, Nagy T., Varjas Z. – Balog A., Szakály A. (Tratnyek, 89.), Gál M. (Godzsajev-Telmán, 56.), Andrics – Balázs Zs. (Bíró D., 56.), Szarka (Szabó A., 76.), Erdei C. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Hamed (11-esből, 1–0) a 6., Ur (1–1) a 67. percben
Kiállítva: Balog A. a 72. percben
Gálhidi György:
– Rengeteg negatív érzés forrong bennem, végig azt éreztem, az első félidőben kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Sokadszor járunk így ebben a szezonban, hogy nem tudjunk megnyerni a nekünk álló meccset, értetlenül állok játékosaim döntései előtt. A futballt fejben is játsszák, de mi ezt gyakran figyelmen kívül hagyjuk. Minden adva volt a győzelemhez, de nem éltünk az eséllyel. Tehetetlennek érzem magam.
Várhidi Péter: – Mivel szinte az egész csapat egyszerre esett bele a vírusba, ha most kikaptunk volna, akkor is járna a dicséret játékosaimnak. A szombati edzésen húsz perc alatt besavasodott mindenki, a meccs előtt a bemelegítés alatt többen jelezték, elkészültek az erejükkel, ehhez képest csapatként működve nagyon szép eredményt értünk el.

AQVITAL FC CSÁKVÁR– GYIRMÓT FC GYŐR 2–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Varga Gábor)
CSÁKVÁR: Markek – Major G., Albert I., Nándori (Koch, 70.), László N. – Mészáros D. (Vukaszovics, 80.), Madarász – Kocsis B. (Vörös, 80.) – Baracskai (Mim, 70.), Daru, Sejben (Ganbajar, 87.). Vezetőedző: Visinka Ede
GYIRMÓT: Rusák – Major M., Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Nagy P., Vass Á., Vogyicska – Nagy K. (Somogyi-Bakos, 55.), Szatmári I. (Szegi, 71.), Heffler N. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Heffler N. (11-esből, 0–1) a 42., Madarász (11-esből, 1–1) az 57., Madarász (2–1) a 89. percben
Visinka Ede
: – A sírból hoztuk vissza a meccset a nagyon jó Gyirmót ellen. Győzelmünk kulcsa volt, hogy végig hittünk a sikerben. Játékosaim óriásit küzdöttek, és megérdemelten nyertek.
Csertői Aurél: – Támadójátékunk értékelhetetlen volt, a gólok előtt pedig érthetetlen hibákat vétettünk.